კიმმა შეხვედრაში მონაწილეობა გაციების მიუხედავად მიიღო, ახლა კი ხველების გამო ზურგის ტკივილსაც უჩივის.
კლუბში იმედოვნებენ, რომ მისი მდგომარეობა მალე გაუმჯობესდება და ის სწრაფად დაბრუნდება ოპტიმალურ ფორმაში.
"ბაიერნი" კვლავ აწარმოებს მოლაპარაკებებს თომას მიულერთან, თუმცა ბოლო განხილვებიდან გამომდინარე, აშკარა ტენდენციაა, რომ სეზონის ბოლოს იგი კლუბს დატოვებს.
ამ ეტაპზე არცერთი მხარე – მათ შორის ფეხბურთელის გარემოცვა – არ ადასტურებს, რომ მისი წასვლა უკვე გადაწყვეტილია.
ამასთან, მიულერმა უკვე მიიღო რამდენიმე შეთავაზება ამერიკიდან და არაბეთიდან.
"ბაიერნის" უკანა ხაზის ტრავმები და ფეხბურთელების მდგომარეობა:
• ალფონსო დეივისი (ჯვარედინი იოგების გაწყვეტა): გამოტოვებს 6-8 თვეს.
• დაიო უპამეკანო (მუხლის სახსრისა და ხრტილის დაზიანება): ვერ ითამაშებს მინიმუმ მაისის ბოლომდე.
• ჰიროკი იტო (ტერფის ძვლის მოტეხილობა): გამოტოვებს რამდენიმე თვეს.
• მანუელ ნოიერი (გულმკერდის ტრავმა): ვერ ითამაშებს კიდევ რამდენიმე კვირა.
• ტარეკ ბუხმანი (მხრის ოპერაცია): ვერ დაბრუნდება მინიმუმ აპრილის ბოლომდე.
ლეროი სანე დღევანდელი გამარჯვების შემდეგ:
"საერთაშორისო პაუზის შემდეგ ეს კარგი გამარჯვება იყო. ჩემი ერთადერთი ფოკუსი თამაშის ხარისხზე და მატჩების მოგებაზეა, ესაა ჩემთვის მთავარი.
გუნდთან კარგი ურთიერთობა მაქვს. თავს კომფორტულად ვგრძნობ აქ და მოუთმენლად ველი სეზონის გადამწყვეტ ეტაპს."
ბაიერნში დარჩენაზე: "დიახ, ეს უკვე მითქვამს. ჩემი ფოკუსი ჩემს გამოსვლებზეა, რაც ყველაზე მნიშვნელოვანია."
კომპანი: "დეივისისა და უპამეკანოსთვის ძალიან სამწუხაროა, რომ სეზონის ამ გადამწყვეტ ეტაპზე ვერ დაგვეხმარებიან.
წელს უკვე ბევრ დანაკლისს გავუმკლავდით და აქამდე ეს კარგად შევძელით. იმედი მაქვს, ეს გუნდის კიდევ უფრო გაერთიანებას შეუწყობს ხელს. ასეთი დანაკლისებისადმი რეაქცია ძალიან მნიშვნელოვანია.
ჩემთვის არ არსებობს გამართლება - ყოველთვის მომდევნო მატჩის მოგება მსურს. სწრაფად უნდა კონცენტრირდე იმაზე, რისი კონტროლიც შეგიძლია.
იმ მდგომარეობაში ვართ, სადაც უკან დახევის შანსი არ არსებობს. ყველაფერს გავაკეთებთ, რომ ჩვენს მიზნებს მივაღწიოთ."
ბენჟამენ პავარი ბაიერნის წინააღმდეგ მატჩზე:
"იქ ძალიან ბევრი მეგობარი დამრჩა – კომანი, უპამეკანო, გერეირო... ჩემი საფრანგეთის ნაკრების თანაგუნდელი ოლისეც კი "ბაიერნს" შეუერთდა. იქ ოთხი საოცარი წელი გავატარე, ბევრი ვისწავლე და ყველაფრის მოგება შევძელი.
მაგრამ ახლა ინტერის ფერები უნდა დავიცვა. ეს ძალიან დაბალანსებული დაპირისპირება იქნება – 50/50. ვინც უკეთ დაიცავს თავს, ის მოიგებს.
ბაიერნს ბურთის კონტროლი უყვარს და ფლანგებიდან ძლიერად უტევს – გნაბრი, სანე... ჩვენ თავგზა არ უნდა აგვებნეს, როცა ბურთი გვექნება და მზად ვიყოთ ყველაფრისთვის. იქნება რთული მომენტები, მაგრამ ჩვენც აუცილებლად გვექნება ჩვენი შანსები."
ბაიერნის პრეზიდენტმა ჰერბერტ ჰაინერმა ბუნდესლიგის მიღმა გაიხედა და გუნდის მომავალ მეტოქეზე, ინტერზე, ისაუბრა:
"რა თქმა უნდა, რთული მეტოქეა. ინტერი ევროპული ფეხბურთის ელიტას ეკუთვნის და მის მიმართ სათანადო პატივისცემა გვაქვს. თუმცა, ჩვენ ბაიერნი ვართ."
"ლევერკუზენთან თამაშებმა აჩვენა, რა შეგვიძლია. ეს უკვე ჩვენი ახალი სტანდარტია. ძალიან დარწმუნებული ვარ. ჩვენ გვინდა წინსვლა, ამაში ეჭვი არავის ეპარება. წაგება არ არის ვარიანტი."
ალფონსო დეივისის აგენტმა, ნედალ ჰუოშემ, თავისი კლიენტის ტრავმის შემდეგ განცხადება გააკეთა და კანადის ნაკრების მხრიდან სიტუაციის მართვა გააკრიტიკა.
„მას საერთოდ არ უნდა ეთამაშა აშშ-სთან მესამე ადგილისთვის. გამიკვირდა, რომ სასტარტო შემადგენლობაში გამოჩნდა, რადგან თავად თქვა, რომ მზად არ იყო. კანადის ფეხბურთის ასოციაციაში არსებული წყაროს ინფორმაციით, პარასკევს საღამოს მითხრეს, რომ ალფონსო არ დაიწყებდა მატჩს, მაგრამ შესაძლოა რამდენიმე წუთი მიეღო. მე განვუცხადე, რომ საერთოდ არ უნდა ეთამაშა.“
ჰუოშემ ნაკრების მთავარი მწვრთნელი ჯესი მარშიც გააკრიტიკა და აღნიშნა, რომ ეს ტრავმა თავიდან ასარიდებელი იყო.
„ჩემი აზრით, მას ეს სიტუაცია უკეთ უნდა ემართა – ეს 100%-ით თავიდან აცილებადი იყო. ჯესი მარშმა უმაღლეს დონეზე იმუშავა და კარგად უნდა იცოდეს, რომ ფეხბურთელებს, რომლებიც ამბობენ, რომ ვერ ითამაშებენ, არ უნდა აიძულო თამაში. ნაკრებმა ემოციური გადაწყვეტილებები არ უნდა მიიღოს მხოლოდ ინდივიდუალური წარმატების მისაღწევად. გასაგებია, რომ მეტოქე აშშ იყო და გამარჯვება ყველას სურდა, მაგრამ ფეხბურთელების ჯანმრთელობა პირველ ადგილზე უნდა იდგეს.“
ჰუოშემ ასევე აღნიშნა, რომ ეროვნულ ნაკრებს ფეხბურთელების დაცვის მხრივ მეტი პასუხისმგებლობა უნდა დაეკისროს.
„ნაკრებმა ფეხბურთელების დაცვა უკეთ უნდა უზრუნველყონ. ვიცი, რომ ალფონსო "ბაიერნის" სამედიცინო შტაბის ხელშია და მალე სრულად გამოჯანმრთელდება.“
"ბაიერნი" კი ელოდება, რომ ალფონსო დეივისი მოედანზე დაბრუნებას დაახლოებით 7 თვეში შეძლებს. კანადელი მცველის სავარაუდო დაბრუნების თარიღი ოქტომბერია.
მანჩესტერ სიტი და ტოტენჰემი ინგლისში ყველაზე აქტიურად აკვირდებიან 19 წლის ტოპ-ტალანტ ტაილერ დიბლინგს.
ბუნდესლიგიდან კი ლაიპციგი კვლავ აგრძელებს მისთვის ბრძოლას და რეალური შანსიც აქვს ტრანსფერის დასასრულებლად.
მაქს ებერლი და კრისტოფ ფროინდი ძალიან დადებითად აფასებენ დიბლინგს და თვალს ადევნებენ მის პროგრესს, თუმცა ბაიერნს ჯერ კონტაქტი არ დაუმყარებია ფეხბურთელის წარმომადგენლებთან.